Info/kontakt

Udebliver avisen
Både midtuge- og weekendaviserne bliver omdelt over 2 dage.

Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annoncesalg: salg.aarhus@lokalavisen.dk
Redaktion: redaktion.aarhus@lokalavisen.dk

Redaktion:
Journalister:
Camilla Olesen, lokalredaktør, områderedaktør i Østjylland
Tlf: 5156 1961
camilla.olesen@lokalavisen.dk

Louise Nyvang Burmeister, journalist
(barsel)
Tlf: 3010 3296
louise.b.nyvang@lokalavisen.dk

Kim Skovrup Andersen
(dækker Aarhus Nord)
Tlf: 3010 3294
kim.s.andersen@lokalavisen.dk

Christina S. Johansen
(dækker Aarhus Syd)
Tlf: 3010 3308
christina.s.johansen@lokalavisen.dk

Danni Paulsen
(dækker Aarhus Midt)
Tlf: 8732 4756
danni.paulsen@lokalavisen.dk

Martin Jørgensen, journalistpraktikant
(dækker Aarhus Vest)
Tlf: 5156 1937
martin.jorgensen@lokalavisen.dk

Salg:
Lene Søstrøm, Salgschef Aarhus
Tlf: 3067 2831
lene.sostrom@lokalavisen.dk

Annoncer Aarhus Syd:
Emil M. Antonsen, mediekonsulent
Tlf: 3038 2852
Emil.m.antonsen@lokalavisen.dk

Annoncer Aarhus Vest:
Jesper Kjær, mediekonsulent
Tlf: 3067 2810
jesper.kjaer@lokalavisen.dk

Annoncer Aarhus Nord:
Michael Kristensen, mediekonsulent
Tlf: 3067 2834
Michael.kristensen@lokalavisen.dk

Annoncer Aarhus Midt:
Lene Søstrøm, Salgschef Aarhus
Tlf: 3067 2831
lene.sostrom@lokalavisen.dk

Bolig:
Morten Nordentoft, Salgschef Jylland
Tlf: 3010 3284
morten.nordentoft@lokalavisen.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv@lokalavisen.dk
Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Lokalavisen Aarhus Midt
P. Hiort-Lorenzens Vej 2A
8000 Aarhus C

Tlf: 4590 8070

Kontortid:
Mandag - torsdag:
kl. 9.00 - 16.00
Fredag:
kl. 9.00 - 15.00
Lørdag: lukket
Deadlines
Lokalavisen Aarhus: 

Redaktionelt stof:
torsdag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
fredag kl. 12.00
Privatannoncer (til lykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 11.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00
Prisliste
JP Aarhus
146 midlertidige studieboliger klar
Kommentar: Den røde løber skal også kunne lægge arm
Hjemmelavede biler skal dyste i Botanisk Have  »Det er meningen, at bilerne skal smadres«
ANNONCER
Se flere
Lokalavisen Aarhus Midt
Seneste
Lokalavisen Aarhus Midt
Mest læste
Lokalavisen Aarhus Midt
112
Politiken
Seneste nyt
Ekstra Bladet
Seneste nyt
Jyllands-Posten
Seneste nyt